• ekzém v teho

    Dobrý deň,
    krátko pred teho som dostala atopický ekzém na ruky a zápästia (ktorý mávala aj moja takmer 3ročná dcérka) a trvá stále.teraz som v 8.mesiaci a nemôžem sa toho zbaviť. mastičky od kožnej nepomáhajú, ona sama nevie, čo je príčina. a testovať ma v teho nemôžu. chcemsa opýtať, aký to má vplyv na bábätko. genetický asi určite, ale nemôže mať náhodou aj ono nejaké fľaky alebo ekzém už pri narodení??? alebo je to len taká povera?

    Ďakujem

    Dobrý deň,
    atopia je veľim silný gén, takže Vaše dieťa bude mať 40-80% šancu, že bude atopik. Avšak nie hneď po narodení ale neskor, až sa začne zaťažovať potravinovými alergénmi.