• ekzem a tehotnost

    Dobry den pan doktor.
    Trapi ma ekzem par rokov, vzdy sa objavoval iba v zime medzi prstami ruk, bohuzial tento rok ma trapi aj teraz v lete. Jednoducho je to s pribudajucim vekom stale horsie. Takisto je to aj s alergiou na pele, ktoru som pred 2 rokmi nepoznala, dnes velmi dobre. Momentalne som v 17 tt, cakame druhe dietatko, mam 29 rokov. Na ekzem skusam vselijake dostupne prostriedky, nic nezabera, iba kortikoidy, ktore v tehotnosti nemozem. Nasla som v lekarni mast Halicar Salbe a chcela by som sa spytat, ci si nou mozem natierat postihnute miesta. V letaku je napisane, ze tehotne a dojciace zeny po dohode s lekarom, ale v lekarni mi povedali, ze to v pohode mozem pouzivat. Mast obsahuje: Cardiospermum (Balonovec) - materska tinktura 10 g, vosk z ovcej vlny, tekuty parafin, bezvody eucerin, cistena voda. Dakujem za odpoved.

    Dobrý deň,
    Cardiospermum je nejaká látka z rastliniek a zrejme neškodí, ale nie je v zozname farmakologických prípravokov, takže neviem to na 100%. Lokálne kortikoidy však v tehotnosti sú povolené.