• lieky a dojcenie

    Dobry den. Mam trojmesacnu dcerku, ktoru plne dojcim. Na poslednom vysetreni mi gynekolog zistil vaginalnu inferkciu, mykozu, a predpisal mi cipky Candibene. Chcela by som vediet ci su uplne bezpecne pocas dojcenia, ci nejaka ich látka neprechadza aj do mlieka. Su cipky vo vseobecnosti bezpecnejsie ako lieky, napriklad paralenove, mozem ich uzivat pri bolestiach hlavy? Ake mozu byt dosledky neliecenej mykozy? A este jedna otazka, napriek tomu, ze plne dojcim aj v noci cca kazde tri hodiny, mam uz menstruciu, znamena to, ze mozem znovu otehotniet? Bilingsova metoda plodnych a neplodnych dni asi nie je najspolahlivejsia, vzhladom na nepravidelny cyklus, vsak? dakujem.

    Dobrý deň,
    candibene neprechádza do mlieka, účinkuje lokálne v pošve. Paralen je pri kojení bezpečný v akejkoľvek forme.
    Manželia Billingsovci mali 9 detí, keď používali túto metódu plodenia potomkov. Riziko otehotnenia vo Vašom prípade pri kojení je nižšie ako pri Billingsovej metóde. Dajte si predpísať antikoncepciu pre kojace matky.