• abnormalne bunky

    Dobry den pan doktor,pracujem v zahranici bola som na vysetreni krcka maternice test bol neuspesny mala som abnormalne bunky ktore my odstranilil Loop Excision.Mam byt teras sledovana.Chcela by som sa spytat ked mi to odstranili ci sa tomoze vsetko vratit,co mam robit abysom to nemala a ci mozem dostat rakovinu.Mam 34 rokov a som bezdetna moze to byt pricina ze som este nerodila?Dakujem vam velmi pekne za odpoved.Dasa

    Dobrý deň,
    závisí, čo sa našlo na histologickom náleze po excízii, či sa urobila v zdravom tkanive a aké abnormálne bunky sa našli. Vhodné je opakované cytologické vyšetrenie a sledovanie. Príčinou sú vírusy HPV prenášané pohlavným stykom.