• nechut

    Dobry den pan doktor, mam trochu osemetnu otazku. Ked sme sa s mojim manzelom spoznali pred 7 rokmi, vsetko co sa tyka sexualnej stranky fungovalo, dnes to ale tak nie je. Posledne tri roky stracam chut na sex, neviem si to vysvetlit. Pred 2 rokmi sa nam narodila dcerka a to je este horsie. Milujem svojho manzela, ale niekedy sa az desim ze sa ku mne v posteli prituli. Mozno je to aj obava z bolesti? Pri vniknuti penisu do posvy pocitujem bolest, neprijemnu, ta prejde az po case, potom je to uz fajn, nemam problem ani dosiahnut vyvrcholenie. Neviem ci sa nemam obratit na psychologa, niekedy mam pocit ze uz nie som normalna. Manzel je zatial trpezlivy, ale bojim sa ze mu to uz dlho nevydrzi.
    Dakujem Vam za pripadnu radu. Zuzana

    Dobrý deň,
    táto otázka je natoľko zložitá, že sa na ňu nedá odpovedať cez internet. Je vynikajúce, že stav chcete riešiť. Bolesti v pošve možu byť následkom porodu, a bolo by vhodné vyšetrenie aby sa zistilia príčina. Opakované bolesti pri styku možu viesť potom sekundárne k zníženiu chute a k odmietaniu sexu. Vhodná je konzultácia sexuológa, možno že aj v páre.