• nadbytok mužského hormonu

    Dobrý deň,boli mi robené hormonálne testy.Ukázalo sa,že mám nadbytok mužského hormonu v nadobličkách aj vo vaječníkoch.Endokrinolog mi predpísal Dexamethason ráno a večer 1 kapsulu.2 Krát som potratila mám 1 dieťa. Vplýva tento nadbytok hormonu na dozrievanie vajíčok?Je ešte vhodné niečo užívať po gyn.stránke?CHcela by som vedieť či má tento liek vplyv na správne dozrievanie vajíčok?Po preliečení by som chcela otehotnieť je vhodné,aby som už teraz začala užívať duphaston?VEĽMI PEKNE ĎAKUJEM ANDREA

    Dobrý deň,
    nadbytok testosterónu može viesť k poruchám ovulácie až k chýbaniu menštruácie. Ak máte pravideľný cyklus, tak zrejme nemáte hladiny až tak vysoké. Otehotnieť možete aj pri Dexametazone, používa sa aj pri liečbe neplodnosti.