• aka antikoncepcia?

    Dobry den, pan doktor, chcem sa Vas opytat, aku antikoncepciu by ste odporucal. Som 2 mesiace po porode - mam 30 rokov a 2 deti a viac neplanujem. Kedze v oboch tehotenstvach som mala teh.cholestazu, hormonalna ATK neprichadza do uvahy. Vnutromaternicove teliesko nechcem, moja znama tak neplanovane otehotnela. Predtym sme pouzivali kondom, hovorila som si ze ked otehotniem, tak sa nic nedeje..Ale teraz deti mam a uz by som nechcela dieta "nahody". Dakujem a prajem vela uspechov vo Vasej praci

    Dobrý deň,
    ak kojíte možno použiť chemickú antikoncepciu (krém Pharmatex) ktorá je pomerne bezpečná a dobre sa používa. Pri cholestáze by som skúsil aj nízko dávkovanú hormonálnu antikoncepciu, ak by ste pri nej nemala svrbenie, tak je bezepčná. Ak áno tak kombinácia prezervatív s antikoncepčným lubrikačným gelom.