• latentná forma chronickej toxoplazmózy

    Pekný deň. Chcela by som sa opýtať na závažnosť mojej diagnózy. Prednedávnom mi krvné testy ukázali pozitívnu toxoplazmózu. Odber opakovali o tri týždne a výsldedky vyšli rovnaké pri oboch odberoch a to:
    elisa IgM - hraničný (0,305), elisa IgG - pozitívny (2,578), elisa IgA - negatívny. Odbery mi robili prvý krát v 9 tt a opakované v 12 tt. Plod podľa ultrazvuku bol v poriadku. Nasadili mi liecbu - Rovamycine 3 M.I.U - 2 x denne po dobu 25 dní. Chcela by som vedieť, či to má nejaký negatívny vplyv na bábätko a či sa dá určiť podľa hodnôt kedy som toxoplazmózu prekonala. Ďakujem veľmi pekne za opoveď. 5

    Dobrý deň,
    IgM ostáva pozitívne ešte rok po infekcii a neznamená akútnu infekciu. Ak Vám nenarástlo IgG tak sa jedná o chronickú infekciu, ktorú má skoro polovica populácie. Pre plod to neznamená žiadne ohrozenie a liečba je podľa mňa zbytočná. Ale neuškodí.