• Poškrabanie

    Dobrý večer pán doktor Záhumenský! Chcela by som od Vás opýtať, že keď som už v 25. týždni tehotenstva hrozí ma, že keď sa poškrabem s niečím silno, bude to vidno aj na moje dieťa? Žijem v rodinnom dome v obci. Máme vždy počas leta veľa prác v záhrade.Obávam sa, že robím zle pre moje dieťa. Ďakujem za odpoveď.

    Dobrý deň,
    fyzická námaha na čerstvom vzduchu v záhradke je pre tehotnú veľmi priaznivá. Ak sa vy poškrabete alebo poraníte na koži, k dieťaťu sa to nedostane a bude v poriadku.
    A pekná vykrmená kačička (kácsa) z domácej kukurice sa bude na krstiny hodiť.