• cysta plodu

    Pan doktor som v 25.tyz.a na ultrazvuku moja lekarka videla nejaku cystu v oblasti zaludka plodu,poslala ma na vysetrenie do nemocnice v Skalici.Tam ma lekar utesil,ze to nieje cysta ale iba nejaka bublinka ktora by mala prasknut ale radsej ma poslal na dalsie vysetrenie do Bratislavy. V Bratislave povedali, ze ma plod v zaludku neidentifikovatelny utvar,ze to nieje nic vazne ale mam prist na kontrolu.Preco tolko vysetreni ked to nieje vazne? A ako mozu vediet,ze to nieje vazne ked nevedia co to je? Dakujem

    Dobrý deň,
    neidentifikovaná cysta v dutine brušnej plodu može vychádzať z roznych orgánov. V naprostej vačšine sa po porode stratí a nič nehrozí, stačí dieťa iba vyšetriť.