• predčasný pôrod

    dobrý den,prve dietatko so porodila predčasne v 35.týž.,teraz som v 29.týždni a mám skrátený a makký krčok maternice 1cm,otvorená zatial nie som,ale mám obavu z dalšieho predčasného pôrodu.snažím sa čo najviac odpočívat,čo by ste mi ešte doporučili?velmi pekne dakujem.

    Dobrý deň,
    žiaľ ak sa spustí predčasný porod, tak neexistuje možnosť ho zastaviť. Doporučuje sa kľudový režim a z liekov Magnézium. Predpokladám však, že to do 35: týždňa dotiahnete a dieťa bude v poriadku.