• symfyzeolýza

    Dobrý den,počas tehotenstva-pred dvoma rokmi som od 14.týždna začala pociťovať bolesti v oblasti kostrče a bedrového kľbu pri každom pohybe.Do 30.týždna sa tak zintenzívnili že som nemohla chodiť a na vlastnú žiadosť som ostala PN.Moja lekárka mi neustále tvrdila že je to normálne,a nič to nieje.4 týždne pred pôrodom bolesti úplne zmizli.Rodila som spontánne,v termíne,pôrod bol rýchly.Dcéra ale vážila 4,33kg a mala velkú hlavičku.už niekolko hodín po pôrode znova nastúpili tie bolesti,ja som nebola schopná samostatného pohybu.Nik,ani gynekolog ani neurolog mi nestanovili diagnozu a prepusti ma domov.Neskôr mi ortopéd určil diagnozu ale žial liečba prišla neskoro a mám trvalé následky-zdeformovaná panva s večším zaťažovaním jedného bedrového klbu.Rada by som vedela či je toto ochorenie ktoré súvisí s tehotenstvom pre gynekologov neznáme,alebo som len ja nemala šťastie na lekárku.Velmi sa na nu hnevám,že nebola dôsledná a ja som si musela prejsť peklom-trvalo rok kým bolesti ustúpili a pre lieky a úplnú vyčerpanosť som nemohla kojiť.Môžete mi napísať niečo o tejto diagnoze,a či je vôbec možné aby som v zdraví prežila prípadné druhé tehotenstvo?vopred velmi dakujem za odpoved

    Dobrý deň,
    symfyzeolýza sa prejavuje krutými bolesťami vpredu a nie v kostrči a bedrovom kĺbe. Celkové rozvolnenie panvového kruhu je často príčinou bolestí, hlavne u žien, ktoré mali problémy (aj nepoznané) pred otehotnením. To že Vás to pred porodom prešlo, znamemá že sa stav stabilizoval a znovu vyvolal porodom. Predísť sa tomu nedalo, jediné pomáha kludový režim pri potiažach. Netuším akú liečbu Vám chcel ortopéd v tehotnosti ponúknuť a dosť by ma to aj zaujímalo. Vačšinou radia, iba kľud a lieky podľa doporučenia porodníka.