• symfyzeolyza po porode

    Dobry den,
    chcem sa poradit ako dalej... Pred rokom som porodila prirodzenou cestou (dieta vaha 3.060g, 51cm). Po porode som sa nevedela postavit na nohy - diagnoza "symfyzeolyza" na 2,8cm. Uz v porodnici na 2-3 den som zacala mat silne bolesti, dostala som ortopedicky pas na stiahnutie panvy. Najhorsie bolesti ustupili po 2 mesiacoch, konecne som zacala chodit AJ DOPREDU. Nebudem opisovat ako som nasledkom bolesti (panva, sitie, zapal prsnikov,...) stratila mlieko, presla si poporodnym blues, atd. Je to za nami.
    Lenze problem je v tom, ze do dnes mi pukaju panvove klby (ako ked niekomu puka v kolene) a navyse sa mi pridali problemy s chrbticou - vraj mam pootocenu panvu a tym mi casto vyskakuje aj chrbat. Uz som bola na rehabilitacii, nepomohlo. Vraj mam cvicit - spevnit chrbtove svalstvo (mam na vyber: pilates, kalenetika alebo joga). Rada by som, ale problem je v tom, ze panvu mam este roztiahnutu na 5 mm a neviem, ci si cvicenim viac neuskodim ako pomozem. A da sa urobit nieco, aby sa mi panva dala do poriadku? Chcem zit normalne ako predtym.
    Poradte mi prosim. Mozeme mat este dalsie dieta (alebo dve)?
    Dakujem.
    Prajem krasny den.
    Zuzana

    Dobrý deň,
    ide teraz už o čisto ortopedický problém, ja ako gynekológ Vám moc nepomožem, osobne si naozaj myslím, že rehabilitácia a cvičenie pod odborným dohľadom by malo pomocť.
    Čo sa týka nasledovnej tehotnosti, je potrebné ju dobre zvážiť a asi by som doporučil rodiť cisárskym rezom, samozrejme po dokladnom ortopedickom vyšetrení.