• 30.týždeň

    Dobrý deň pán Záhumenský,
    chcela by som sa spýtať na veľkosť plodu v 30.tt, koľko by malo vážiť?
    Namerali mi 1000g, čo sa mi zdá málo, ale upokojujem sa tým, že som nízkej postavy. A zatiaľ som pribrala len 6kg, nie aj to málo?
    Keďže mi hrozí stále predčasný pôrod, tak mám strach, že by mala nízku pôrodnú hmotnosť? Aké by mala šance na prežitie, keby sa teraz narodila?
    Ďakujem za odpoveď

    Dobrý deň,
    odhad hmotnosti je zaťažený chybou až 15%, znamená to že, Vaše dieťa može vážiť aj 1200 g. Preto hmotnosť berieme iba ako orientačnú, doležité je aby plod bol symetrický a aby mal dostatok plodovej vody.