• Prečo mám stále mlieko?

    Dobrý deň,
    približne pred 2,5 rokom som prestala dojčiť. Ešte vždy však pri stlačení prsníkov vyteká z nich biela, alebo slabožltá tekutina. Počas dojčenia som mala veľmi veľa mlieka. Keďže som mala opakovane zápal prsníka, po 9. mesiacoch mi môj lekár odporučil prestať dojčiť. Dal mi aj tabletky, ktoré mali obmedziť tvorbu mlieka, alebo dokonca zastaviť. Užívala som najmenšiu možnú dávku (pol tabletky) a aj napriek tomu mi po týchto liekoch bolo veľmi zle a na ďalší deň som ich už nebrala. Mlieko som zastavovala sťahovaním pŕs elastickým obväzom a stále menej častým odstriekaním mlieka. Postupne sa prsia vyprázdnili, ale stále sa z nich dá "niečo" vytlačiť. Je to normálne?

    Dobrý deň,
    nesmiete si mlieko vytláčať a prsníky dráždiť. Malo by to úplne ustať. Dá sa vyšetriť aj hormón prolaktín a nasadiť eventuálne liečba.