• vzajomna alergia

    Dobry den!
    Zaujimal by ma vas nazor. O prve dieta sme sa pokusali tri roky, lekari hovorili o dovodoch ako zrasty po predoslej komplikovanej operacii slepeho creva, zmensena maternica, stres a podvaha (165cm/44kg).Nakoniec som otehotnela po jednom cykle uzivania duphastonu a estrofemu.
    Hned sme sa pokusali o druhe babo, tiez to trvalo tri roky,povodna liecba duphastonom nezabrala.Dovod urcila imunologia-neviem presnu diagnozu, bolo nam to vysvetlene polopatistickyv style, ze manzel zabija moje "bunky", ja jeho a este aj svoje. Po jednom cykle uzivania dexamethazonu (tusim to bol ten liek)som opät otehotnela.
    Chceli by sme este jedno dieta, pokusame sa on sice len kratucko, ale opät to "nefunguje".Myslite, ze to moze suvisiet s tou zmienenou "vzajomnou alergiou"? Imunologicka mi vtedy na otazku, ci je to stav permanentny alebo len docasny, povedala, ze zrejme permanentny, hoci nevedela povedat, ako sme potom prisli k prvemu dietatu. Mam si teda ziadat od lekara opätovne nasadenie dexamethazonu(resp.orientovat sa tymto smerom)? Subjektivne tazkosti nemam, menstruaciu mavam pravidelnu, antikoncepciu som nikdy neuzivala, som na MD, takze nie som vystavena stresu z predosleho pracovneho prostredia a aj vahu mam uz optimalnejsiu(50 kg). Dakujem za radu.

    Dobrý deň,
    sama vidíte, ako lekári tápu pri neplodnosti. Ja na Vašom mieste by som sa nestresoval, rok skúšajte smerovať sex na stred cyklu. Ak sa Vám to rok nepodarí, potom by som skúsil Dexametazón v kombinácii s Duphastonom. Ale som presvedčený, že otehotniete aj bez liečby.