• polyp na maternici

    Dobrý deň, som v 11 t.t. Bola som na prehliadke a lekár mi zistil polyp na maternici. Nenaordinoval mi žiadne lieky, ani jeho odstránenie. Vraj zmizne pri pôrode, resp. po pôrode operačnou cestou. Zhruba pred pol rokom som potratila v 4 mesiaci, kvôli infekcii. Lekár mi odporučil len magnézium. chcela by som sa opýtať, či nie je potrebná nejaká ďalšia liečba, alebo odstránenie polypu. Ďakujem z opoveď

    Dobrý deň,
    može ísť o deciduálny polyp, ktorý sa nemá odstraňovať. Treba počkať, či sa sám zatiahne do dutiny maternice. Je namieste zvážiť dlhodobú liečbu antibiotikami, hlavne ak ste už mala jeden neúspech.