• spravna liecba po potrate

    Dobry den. Chcela by som sa informovat ohladom potratu.Vcera 2.maja 2008 som potratila v stvrtom tyzdni.Nechali ma cakat v cakarni s velmi silnym krvacanim 8 hodin.Bola som strasne slaba a odpadavala som.Po osmich hodinach ma konecne lekarka zavolala a jedine co odomna chcela aby som zakaslala.Vypadol zo mna plod a to bolo cele.Ziadne cistenie nic. Bojim sa ci je vsetko v poriadku a ako sa mam aspon doma liecit aby bolo vsetko v poriadku aby som mohla mat dalsie dieta.Prosim poradte mi.Nachadzam sa v Anglicku a starostlivost je priserna. Mam uz jedno dieta a nemozem si dovolit aby sa mi nieco stalo.Prosim vas velmi pekne poradte mi ako dalej ako dbat spravne o seba a proste ako si mozem pomoct a ake su priznaky keby nieco nebolo v poriadku.Vopred velmi pekne dakujem za odpoved.
    S pozdravom Simona

    Dobrý deň,
    o anglickom zdravotníctve som už toho dosť počul. Mne sa však páči to heslo, ktoré tam platí: kto nechce čakať platí, kto nechce platiť čaká. Žiaľ na Slovensku oficiálne lekári robia skoro zadarmo a vidíte, úroveť je vyššia.
    Bolo by vhodné ultrazvukové vyšetrenie, tak cca. o týždeň, mala by ste si ho zaplatiť v nejakom súkromnom centre. Ak nebude nič v maternici, tak by ste mala do 6 týždňov dostať ďalšiu menštruáciu a budete v poriadku.