• recept na pohlavie ?

    Existuje nieco ako recept na pohlavie dieťatka?
    Chcela by som druhe dieťa dievčatko.Potešim sa aj chlapčekovi no rada by som mať aj dcerku.Otazka je ako na to?
    Počula som že mužské spermie su rychlejšie a ženské zas maju dlhšiu životnosť.
    Ak by to bola pravda, znamená to, že ak by sa spermie doplavili do vajičkovodu pár hodin pred uvolnením vajíčka z vaječníka je vyšia pravdepodobnosť, že to prežilo viac ženských spermii a teda je vyšia pravdepodobnosť že sa narodí dievčatko?
    Tiež som počula,že ak k oplodneniu dojde v deň ovulacie bude to pravdepodobne chlapec lebo je mužská spermia rýchlejšia.
    Možno sa prave smejete na mojich myšlienkových pochodoch no ja sa len pokúšam si to nejako vysvetliť predstaviť.

    Dakujem za odpoved, pripadne ma vyvedte z omylu a poradte mi

    Dobrý deň,
    nesmejem sa ale nikto tieto fakty presvedčivo nedokázal. I keby bola šanca v danom období vyššia, aj tak je to tak nepatrné, že to ani nemá zmysel.
    Chvala bohu normálnou cestou sa nedá pohlavie detí ovplyvniť a je to vec náhody.