• Dojcenie pocas tehotenstva

    Dobry den,
    chcem sa opytat na Vas nazor ohladom dojcenia v tehotenstve. Podla mojich informacii je mozne dojcit do 6. mesiaca tehotenstva, dokonca som pocula, ze az do porodu, ak nema zena problemy. Ovplyvnuje dojcenie tehotnost v prvom trimestri? Poznam totiz uz 2 dojciace mamicky, ktore potratili v 8.tt. Alebo je to v prvom trimestri len "zalezitost prirody"? MOjho 14-mesacneho syna by som chcela dojcit co najdlhsie, ale planujeme druhe dietatko a prve tehotenstvo bolo rizikove (v 6tt. krvacanie, liecba Duphaston, od 18.tt. otvaranie krcka maternice, v 22.tt. serklaz, spontanny porod po vybrati stehu kvoli zvysenemu TK a bielkovine v moci na konci 37.tt), nechcela by som ohrozit druhe babetko. Dakujem velmi pekne za Vas nazor.

    Dobrý deň,
    teoreticky vysoké hladiny prolaktínu pri dojčení možu byť príčinou potratu, ale nebola na to prevedená relevantná štúdia. Ja si osobne myslím, že dieťa po 12 mesiacoch kojienia už z toho nemá žiadne výhody.
    Sú ženy čo v pohode donosili dieťa počas kojenia, ale ja si myslím, že je to zbytočná záťaž na organizmus, hlavne čo sa týka bielkovín a vápnika.