• Hematom.

    Dobrý deň pán doktor,
    mám sklon k zvýšenej zrážanlivosti krvi. Pred pár mesiacmi som mala missed (v 6.tt.)a pri tomto tehotenstve mi zistili pri plodovom vajci stále zväčšujúci hematom.
    Dnes som znuvu tehotná v 5tt. a na sone mi znovu našli hematom a odporučili brať gestageny, akciu srdiečka nebolo vidieť. Moja lekárka mi však nenasadila žiadne lieky kým nebude vidieť akciu plodu. Bol jej postup správny?O týždeň mám isť na kontrolu, bojím sa výsledku, či sa to znovu neskončí missedom. Nemala by som zájsť na hematológiu a užívať nejaké lieky hneďna začiatku tehotnosti alebo ešte pred plánovaním? Ďakujem.

    Dobrý deň,
    doležité je aký sklon k zvýšenej zrážanlivosti máte. Mala by ste mať doporučenie od hematologa, o aké onemocnenie ide a čo robiť v tehotnosti. Ak nemáte nič závažné tak je postup lekárky naprosto správny. Zájdite na hemtológiu.