• podviazanie po 2 cisarskom

    Dobry den pan doktor,

    chcela som sa u vas informovat, ako je to z procesom podviazania vajcovodov po druhom cisarskom reze. Niekde sa nete som citala, vraj sa pred porodom dava mesacna doba na premyslenie si a za ten cas sa moze rodicka rozhodnut, ci to postupi alebo nie?

    Nenapisal by ste mi ake to ma vyhody alebo nevyhody ak si da zena urobit sterilizáciu ?

    Dobrý deň,
    po druhom cisárskom reze máte nárok na sterilizáciu. Výhoda je, že možete si užívať sexuálne radovánky bez rizika otehotnenia. Nevýhoda je, že pri eventuálnej túžbe po treťom dieťati už otehotniete iba pomocou umelého oplodnenia.
    Vo všeobecnosti sa považuje tretia tehotnosť po dvoch cisárskych rezoch za rizikovú, ale už v súčasnosti, kedy sú možnosti ultrazvukového sledovania jazvy na maternici, toto riziko sa nepreceňuje.