• poloha dietata KP

    Dobry den, chcela by som vediet ako je lepsie porodit chlapca, ktory je otoceny koncom panvovym. Moj lekar mi povedal, ze sa mam rozhodnut sama co mi pride nanajvys cudne. On mi radi ak bude mat dieta do 3,5 kg mam rodit spontanne. Ak nastane pri porode problem, dokonci ho sekciou. Iny lekar mi radi sekciu prave preto, ze je to chlapec. Muz ma postihnutu sestru DMO, vraj preto, ze ju kriesili a nedokyslicili jej dobre mozog po porode. Je to jeden z dovodov preco sa priklanam k sekcii a taktiez to, ze som sa docitala, ze chlapci mozu byt pri vaginalnom porode KP neplodny. Teraz koncim 38. tyzden. Vsetky krvne testy mam OK, iba zrazanlivost mam 120. Vraj to nie je ale problem tvrdi hematolog. Zajtra mam povedat ako som sa rozhodla a naplanujeme sekciu pravdepodobne na tento tyzden. Nie je to skoro ked vypocitany termin je 14.4.? Poradte mi prosim co mam urobit. Dieta v 37. tyzdni vazilo 2800 g.

    Dobrý deň,
    poloha pozdĺžna koncom panvovým je jeden z medicínskych problémov, na ktorý neexistuje jednoznačné riešenie. Doležitú úlohu zohráva aj postoj rodičky a skúsenosti pracoviska.
    Jedno však je isté, povera, ktorú širili Kramáre, že chlapci rodení koncom panvovým spotánne sú neplodní sa nepotvrdila a oni si za to vyslúžili už niekoľkokrát posmech od ostatných porodníkov.
    Ja osobne ponúkam ženám s plodom naliehajúcim koncom panvovým spontánny porod, ak sú splnené podmienky dané Českou perinatologickou sekciou. Avšak ak rodička trvá na cisárskom reze, tak ju neprehováram.
    Trošku osobného prístupu: svoje dieťa by som pri naliehaní koncom panvovým rodil tiež spontánne, ak by boli splnené dané podmienky.