• Antikoncepcia a dojcenie

    Dobry den,

    Mam 7 tyzdnoveho syna ktoreho dojcim. Chcela by som zacat s antikoncepciou nakolko jedno babatko nam nateraz staci. V letaku, ktory som dostala od lekara sa mi najviac pozdaval implan do ruky. Je ale vhodny pre dojciace matky (v letaku to nebolo uvedene)? Ak nie aku formu antikoncepcie by ste odporucili?

    Vopred dakujem za rady.

    Dobrý deň,
    spočiatku je vhodná chemická lokálna antikoncepcia, napríklad Pharmatex, alebo lubrikačný gel s antikoncepčnou zložkou. Potom je vhodná tabletková antikoncepcia pre kojace matky.
    Implanon do ruky ja osobne nemám rád.