• mozne tehotenstvo

    chcem sa spytat...robila som si 3 testy ktore mi vysli negativne a menstruaciu som dostala...ale posledny tyzden som mala caste nevolnosti ale teraz sa to uz upravilo...moze byt mozne ze som tehotna? aka je pravdepodobnost ze mozem byt tehotna?

  • mozne tehotenstvo

    dobry den chcem sa vas opytat som tehotna?S manzelom sme mali styk ked som mala menzes to bolo na stvrty den a nastriekal to do mna.A ak nie som kedy je najvecsia pravdepodobnost ze mozem otehotniet dakujem

  • lieky a tehotenstvo

    dobrý deň pán doktor,
    pred 5 mesiacmi som bola operovaná na žlčník. mala som veľké komplikácie a do posledku som užívala kopu liekov na trávenie , na úpravu pečenových buniek a iné. od 1 februára už neužívam nič. nakoľko s manželom plánujeme druhé dieťatko ( prvý syn má 16 mesiacov), chcem sa spýtať po akom čase od vysadenia liekov je možné tehotenstvo bez rizika ohrozenia plodu. ako dlho pred každou ovuláciou sa tvoria vajíčka? dakujem
    Klottonová Miriam

  • Vyvolávačka a možné tehotenstvo

    Dobrý deň pán doktor,
    píšem vám v mene svojej priateľky. Má problémy so štítnou žľazou, berie lieky. Už 2. mesiac plánuje otehotnenie, ale má kvôli štítnej žľaze nepravidelný cyklus. Teraz jej cyklus mešká 3 týždne, robila si niekoľko tehotenských testov, ale sú negatívne. Endokrinologička jej radí, aby si dala pichnúť vyvolávačku. Mám na vás 2 otázočky:
    1. je vyvolávačka vhodná, keď žena má 2 mesiace nechránený pohlavný styk a dieťatko plánuje?
    2. ako si žena zistí plodné dni pri veľmi nepravidelnom cykle ? (t.j. meškanie aj 3-4 týždne) Pomôže meranie bazálnej teploty ?

    Dobrý deň,
    vyvoláavačka je injekcia s gestagénmi, ktoré tehotnosť podporujú a neškodia, ale ak má negatívne tehotenské testy tak tehotná nie je.
    v provm rade je potreba dokonale zaliečiť štítnu žľazu a upraviť hmotnosť.
    Meranie bazálnej teploty je zbytočnosť. Cyklus sa upraví ak bude fungovať dobre endokrinný aparát.

  • Možné tehotenstvo???

    Dobrý večer. Chcela by som vás poprosiť o rada.Chcem sa spýtať, že ako to prebieha v prípade,že by som otehotnela, i keď mám zavedené vnútromaternicové teliesko MULTILOAD-DELECT? Pýtam sa pretože jedna moja známa mi tvrdila (čomu sa mi nechce veriť) , že keby som i napriek tomu otehotnela,tak za to je zodpovedná lekárka,ktorá mi to zavádzala,pretože to zle zaviedla a že sa musí urobiť potrat, no a preto si to nemusím platiť ja??Poradíte mi prosím vás????Vopred ďakujem

    Dobrý deň,
    tehotnosť pri teliesku je možná a je to indikácia na ukončenie tehotnosti. Na vine nie je lekár, čo ho závádzal ale ide o zlyhanie metódy, ktoré sa može vyskytnúť. Za ukončenie theotnosti neplatíte.