Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského

Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
17,138 otázok

Na vaše otázky týkajúce sa pôrodníctva a gynekologických  problémov odpovedá  Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH., prednosta II. Gynekologicko-pôrodníckej kliniky LFUK a UNB , Fakultná nemocnica Ružinov, Bratislava.

 

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
 • Zivot s jednym vajecnikom

  , Autor: Registrovaný používateľ

  Dobry vecer, pan doktor. Mam dve deti (10/2004, 12/2006), obe prisli na svet sekciou.
  Pri druhom porode som spociatku rodila spontanne, ale nastali komplikacie a musela som ist pod narkozu. Potom som sa dozvedela, ze vlastne som bola v ohrozeni ja, pretoze doslo k vnutornemu krvacaniu (vraj mi praskol vajecnik?- neviem, ci som dobre porozumela)... ale "fungujem" uz len s pravym vajecnikom. Iba ma zaujima, preco mohlo dojst k prasknutiu. Mohli to sposobit kontrakcie? Alebo som mala nejake cysty, o ktorych som nevedela ale, to by mi mozno povedali.
  A dalsia otazka s tym suvisi... kedze mam jeden vajecnik. Znamena to, ze pridem skor do prechodu, kedze sa pocet vajicok znizil? Doktor ma utesil, ze som nadalej plodna. Ale uz mam aj strach, ze co by sa mohlo stat pri tretom tehotenstve.

  Odpovedá: Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH.

  Dobrý deň,
  to som v živote nepočul, aby pri porode praskol vaječník ? Ako na to prišli ? Skor si myslím, že sa niečo stalo pri operácii ale naozaj to nemozem posúdiť.
  Jeden vaječník plne zastúpi funkciu oboch, nič sa vo Vašom živote nezmení. Pri treťom tehotenstve sa nič nestane, vaječníky pri porodoch nepraskajú, je to nezmysel.