• anemia v tehotenstve

    Dopbry den pan doktor, chcela by som sa opytat, ci je to velky problem ked je zena v tehotenstve anemicka. Zatial beriem zelezo, ale chcem sa opytat ci to moze mat nejake zle nasledky pre bud.babatko, resp pre mna.Ohrozuje to nas zivot? Dost casto mi tecie krv z nosa, skoro denne a je mi na odpadnutie.A ked mi beru teraz v tehotenstve krv,stava sa ze aj ked som pila dostatok vody,ze mi nechce ist.musim ist na hematologicku ambulanciu a neviem coho sa mam bat. Kedze mam ete 3r dcerku bojim sa, aby sa mi nieco nestalo ked budem s nou sama doma.

    Prosim poradte mi!!! vopred velmi pekne dakujem.

    Dobrý deň,
    nepíšete konkrétne výsledky, anémia može mať rozny stupeň. Bežná tehotenská anémia ak je liečená preparátmi železa dieťa ani Vás neohrozuje. Ak by liečba železom bola neúspešná može ísť o iný druh anémie a je potrebná liečba hematológom.