• Priciny potratu

    Dobry den pan doktor. Chcela by som sa opytat skor v teoretickej rovine. Da sa povedat, co je najpravdepodobnejsia pricina potratu medzi 3- 6 tt?
    Mozu to byt:
    - antibiotika, ktore sa nemali/ nesmu uzivat v case tehotenstva? Ak by ich zena uzivala v case nevedomosti o tehotenstve (po 3 tt) mohli by takto skoro sposobit potrat? Alebo by sa ich vplyv prejavil neskor?
    - vacsie mnozstvo alkoholu v case nevedeomosti o tehotenstve?
    - ina pricina? Dakujem

    Dobrý deň,
    na začiatku reaguje plod spôsobom všetko alebo nič, ak ho niečo poškodí (lieky, alkohol) tak sa potratí, ak sa nepotratí, nebol poškodený. Aj tak najčastejšou príčinou včasného potratu je genetická porucha.