• Gény + očkovanie 2

    Dobrý deň, pán doktor, ďakujem Vám za odpoved na moju otázku ohľadom ockovania.
    Pre doplnenie- očkovať dieta určite chcem, nad inou možnosťou ani neuvažujem.
    Teda prosím očkovaním v case prípadnej choroby dieťaťa, či už viroza alebo nejaká črevná baktéria alebo vírus v dobe ockovania, dieťaťu neublíži v zmysle podnietenia aktivity génov? Že by sa zmutovane gény bez toho neprejavili a právnikom by sa iba po kombinácii očkovanie + baktéria/vírus v tele?
    Nemusím sa trapit, či som pre ňu a jej zdravie spravila vsetko?
    Ďakujem a prajem všetko dobre!

    Dobrý deň,
    pri očkovaní nemutujú gény, nikdy. Písal som o prepisovaní génov, to je niečo úplne iné, gény ostávajú rovnaké, iba sa "zapínajú" a "vypínajú".
    Očkovať sa majú iba zdravé deti z jedného dôvodu, aby sa imunitný systém pri infekcii nezaťažil ďalšou "úlohou" ale nič sa nebude diať s genetikou dieťaťa.