• Análná trhlina

    Dobrý deň,
    po prvom pôrode som absolvovala zárkok na odstranenie análnej trhliny, pán doktor mi povedal, že hojenie trvá dlho, po roku od hojenia som nemala väčsie problémy, pri menštruácii som ju sem tam cítila, ale už som dlhý žas ani nekrvácala z tejto trhliny. Mometalne som tehotná, koniec 6.tt a mala som problémy s vylučovaním i keď sa stále stravujem tak aby stolica bola optimálna. Zatiaľ som nekrvácala ale dost ma trhlina bolí, pali, aj pri stolici, pred otehotenim som používala na taketo problémy príležitostné Hemorrelax krém ale.nie je nikde napísané či tento krem môžu používať tehotné ženy a ani či je bezpečný alebo twda vhodný v prvom trimestri. Viete mi teda, prosím, poradiť či by som ho mohla používať? Prípadne poradiť niečo iné? Ďakujem. Pekný deň prajem.

    Dobrý deň,
    díval som sa na zloženie prípravku, obsahuje výťažky rôznych rastlín, takže sa nedá presne určiť nakoľko sa látky vstrebávajú a prípadne či by mohli byť pre tehotnú nebezpečné. Samotný výrobca sa k tomu nevyjadruje, píše, že to treba konzultovať s lekárom.
    Osobne si myslím, že je prípravok bezpečný a pôsobí iba lokálne v mieste použitia, ale pretože sa jedná o zdravotnú pomôcku a nie liek, neviem nájsť k tomu bližšie informácie.