• Rana na hrádzi

    Dobrý deň, pán doktor,
    Spozorovala som si ranu na hrádzi (natrhnutie, asi 1 cm), ktorá ma pri močení páli. Od pôrodu prešli takmer 2 roky, mala som pár vonkajších poranení a teda aj stehy. Je možné, že sa mi koža v tejto oblasti dobre nezahojila a z toho mi vznikla nová rana? Nemala som žiaden úraz ani "divoký sex", preto neviem, prečo sa rana vytvorila.

    Dobrý deň,
    so spontánnym natrhnutím kože na hrádzi som sa u ženy, ktorá má normálne hladiny hormónov nestretol. Býva to u starších žien, ktoré majú nízke hladiny hormónov a koža na hrádzi býva stenčená a krehká. Ešte to môže byť pri dlhodobom dojčení, kedy má žena nízke hladiny hormónov.
    Ak sa ranka nezhojí spontánne, je potrebné sa ukázať u gynekológa.