• dovolenka

    Dobrý deň,
    uvedomujem si, že možno môj problém je oproti ostatným banálny, ale predsa. V dňoch 15.9.- 26.9.2011 idem s priateľom na dovolenku. Poslednú normálnu menštruáciu som mala 3.8.2011, čiže ďalšia mi mala prísť 31.8.2011, čo by bolo úplne v pohode, do dovolenky by som stihla odkrvácať, avšak mne zvykne menzes meškať niekedy aj 14 dní. ta som sa chcela poistiť a išla som na sono, kde mi lekárka videla dominantný folikul, ale nevedela povedať, či a kedy dozrie a budem mať ovuláciu, to bolo minulý štvrtok, čiže 18.8.2011 a tak sme to poistili a pichla mi agolutín. čiže som mala tú menštruáciu teoreticky dostať normálne podľa cyklu. ale ja som začala krvácať už včera, 22.8., nerozumiem tomu a vlastne ani neviem, čo teraz, aby som sa vyhla menštruácií na dovolenke. ak by som rátala, že je to normálne menštruácia, tak ďalšiu by som mala dostať práve na dovolenke. môžete mi poradiť ako sa jej mám vyhnúť? a najlepšie tak, aby som nemusela celú dovolenku brať Norethisteron alebo nejaký podobný hormón? resp. prečo som začala krvácať už 4. deň, po injekcií?

    Ďakujem.

    Dobrý deň,
    myslím, že to nebol úplne nalepší nápad. Podaním Agolutinu sa zvýšila hladina gestagénov, po jeho rozložení klesa a vy ste začala krvácať. Miesto Agolutinu ste mala radšej brať niekoľko dní gestagény kontinuálne (napríklad Duphaston, Proveru) a vysadiť pred menštruáciou. Alebo najlepšie, nemalo sa podať nič.
    Teraz už Vám neviem poradiť, lebo nie je jasné, ako dlho budete krvácať, či Vaše žlté teliesko zanikne, alebo bude udržovať nejakú hladinu gestagénov až do konca cyklu.
    Asi by bolo najlepšie nechať to teraz tak, a od nejakého 5.9.2011 začať brať Norethisteron 2x1 tbl až do konca dovolenky.