Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského

Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
17,138 otázok

Na vaše otázky týkajúce sa pôrodníctva a gynekologických  problémov odpovedá  Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH., prednosta II. Gynekologicko-pôrodníckej kliniky LFUK a UNB , Fakultná nemocnica Ružinov, Bratislava.

 

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
 • Toxoplasma

  , Autor: Registrovaný používateľ

  Prajem pekný deň,

  moje výsledky sú:
  Toxoplasma IgG - ELISA...241IU/ml
  Toxoplasma IgM - ELISA...negat.
  Toxoplasma KFR............1:64

  Chcem Vás veľmi pekne poprosiť o zhodnotenie, či mám mať dôvodné obavy. Veľmi pekne Vám ďakujem.

  S pozdravom Zuzana

Podobné otázky

 • Toxoplazmoza

  , Autor: Registrovaný používateľ

  Dobrý deň pán doktor,
  dostala som do rúk výsledky ohľadom toxoplazmozy rada by som vedela Váš názor.
  Toxoplasma ELISA IgM-negat., Toxoplasma ELISA IgG-pozit.607,544 IU/ml.,Toxoplasma ELISA IgA-negat.,B. a Bang-serum-negat.
  Ostatné sú v poriadku ale niekde som mala hviezdičky: S-Urea 2.00
  S-ALT 0.61 Hemoglobin 119, Str.objem erytrocytu 78.30, Str.objem Hb v ery.24.10, Str.farebná konc.307.00, Distrib.šírka ery. 19.80.
  Ďakujem veľmi pekne.

 • akutna toxoplazmoza

  , Autor: Registrovaný používateľ

  Vazeny pan doktor, prosim o Vas nazor. Z krvnych testov mi bola zistena akutna toxoplazmoza (interval testu avidity 1 - 15% znamena akutnu infekciu, moja hodnota je 1.8%, aj ostatne hodnoty su pozitivne = toxoplasma ELISA), nakazila som sa podla infektologa asi v 3.t.t. Teraz som na zaciatku 12.t.t. Tieto vysledky som dostala len pred tyzdnom, na infekcnej klinike mi nasadili Rovamycine, vraj ho mam brat az do konca tehotenstva a chcu ma poslat na amniocentezu. Moj gynekolog ma iny nazor: povedal, ze riziko poskodenia plodu je v mojom pripade velmi vysoke, amniocenteza to vraj aj tak nezisti a navrhuje teda co najskor UPT. Myslite si aj Vy, ze je naozaj zbytocne cakat na amniocentezu? Dakujem za Vasu odoved.

  Odpovedá: Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH.

  Dobrý deň,
  určite čakajte na amniocentézu a vhodný je dokladný ultrazvuk. Riziko poškodenia je malé, je vysoká pravdepodobnosť, že plod nebude vobec postihnutý amniocentézou. Ak bude Amniocentéza negatívna na toxo a ak bude ultrazvuk v norme, tak je vysoká pravdepodobnosť, že dieťa bude úplne zdravé.

 • tehotenstvo a toxoplazmóza

  , Autor: Registrovaný používateľ

  Z krvných výsledkov mi bol pri vyšetrení na toxoplazmózu zistený negatívny nález na Toxoplasma ELISA IgM a pozitívny na Toxopasma ELISA IgG (145.400 IU/ml). Môže prítomnosť týchto protilátok v krvi ohroziť moje dieťa? Ak áno, v akom smere?