• Vysledky OC

    Dobry den pan doktor,

    dneska som po 4 mesiacoch zistila presne vysledky z onkocytologie a zmocnil sa ma strach. Telefonicky mi bola predana info, ze vysledky su OK a na kontrolu mam prist o rok. Vysledky su vsak nasledovne:
    ENDO:PAP II
    EKTO: PAP II, reaktivne zmeny , metaplázia

    Ked mi bol robeny odber, bola robena aj kkultivacia ( vysledok gardnerella).
    Mam strasny strach az teraz som zistila co mam za vysledky ( OC bola robena vo februari). Stale trpim nejakymi vytokmi.
    Prosim aky je postup pri takomto vysledku? Mam strasny strach z rakoviny. Moj doktor je teraz na dovolenke, tak sa obraciam na vas.
    Kazdy rok chodim pravidelne na kontroly a vzdy som dostala iba info cez SMS, ze je vsetko OK a mam prist o rok na preventivku. Az teraz nahodou ked som potrebovala kartu som zistila ako sa veci maju.
    Dakujem pekne

    Dobrý deň,
    PAP II je nález ktorý nie je podozrivý z dysplázie a rakoviny, často je to zápal, alebo iný proces, stačí kontrola tak ako to stanoví Váš ošetrujúci lekár.