• otocena maternica?

    Dobry den,

    bola som na preventivku a gynekologicka mi len tak oznamila, ze mam otocenu maternicu a dalej to nijak nekomentovala.
    Mam 27 rokov a s partnerom by sme chceli dieta, pred rokom som mala potrat v 10 tyz., babu prestalo bit srdce.
    Bola som v nemocnici na kyretaz, ale tam mi len sucho oznamili, ze to je bezne a nerobili so mnou okrem vyskrabu nic, ziadne zistovanie priciny alebo nejaku liecbu.
    Som z toho dost v strese, toto mam novy lekarku.
    Moze by problem s otehotnenim a donosenim babatka s dozadu otocenou maternicou?

    Dakujem.

    Dobrý deň,
    všetci Vaši lekári majú pravdu.
    1. dozadu otočená maternica je varianta normy a nič to pre Vás neznamená, rovnako ako fakt, či máte rovné vlasy alebo kadere
    2. 20% plodov sa potratí a je to vec náhody a pre zdravie ženy jeden potrat nie je doležitá udalosť, lebo naprostá vačšina potom donosí zdravé dieťa
    NEstresujte sa a všetko bude OK.