• skrining razstepu nervovej trubice a downovho syndromu

    zdravim pan doktor
    skrining mi vysiel pozitivny.

    moj vek: 28
    gestačný vek v datume odberu: 15 tyždnov 4 dni
    hmotnost: 56
    MS-AFP hodnota: 48,65 kiu/L :1,65 MoM
    Ue3 hhodnota: 0,30ng/mL :0,34MoM
    total hCG: 88,9kiu/L :2,10 MoM

    RIZIKO DOWNOVHO SYNDROMU: 1 v 25 v termine
    riziko NTD: 1 V 1300
    POZNAMKA: RIZIKO DOWNOVHO SYNDROMU JE VYSSIE AKO JE OCAKAVANE LEN PODLA VEKU MATKY 1 V 1200.
    nerozumiem tymto cislam test mi lekar robil v 15 tyzdni a vysledok som sa dozvedela az v 24 tyzdni tehotenstva som z toho uplne na dne.
    za odpoved dakujem

    Dobrý deň,
    riziko je veľmi vysoké, je potrebná genetická konzultácia, prípadne doplnenie vyšetrení. Podľa zákona sa dá tehotnos´t ukončiť aj po 24. týždni ak je plod závažne poškodený, ale je s tým problém.