• Normálna hladina testosterónu u žien

    Dobrý deň,
    hormonálny profil ukázal že mám zvýšenú hladinu testosterónu. Sestrička mi povedala, že mám hodnotu 3,25, a že normálna hodnota u žien je do 2,43. Chcela by som sa opýtať, aký je interval pre normálnu hladinu testosterónu u žien, lebo na internete sa tie názory veľmi líšia. A ešte som sa chcela opýtať, ako by ste Vy posúdili takúto hladinu testosterónu. Mám na mysli, či ide o veľké zvýšenie alebo skôr miernejšie. Veľmi pekne ďakujem.

    Dobrý deň,
    určite by som to neriešil. Hladinu hormonov Vám nemá čooznamovať sestra, ale je potreba posúdiť komplexne všetky odbery a dať do súvisu s klinickým stavom.