• pomoc

    Dobry den pan doktor,
    trapi ma niekolko problemov. Som po porode 9 mesiacov, pocitujem bolest pri kazdom styku, moj gynekolog sa vyjadril, ze som na uzko zasita. Ake moze mat to uzke sitie nasledky pri dalsom porode? O suchosti posvy ani nehovorim, spajam to s tym, ze este kojim. Pouzivame lub. gel. Pouzivala som aj feminela hyalosoft, ale nepomohlo. Celkovo pocitujem absolutnu nechut na akekolvek intimnosti. HAK beriem Azaliu. Bolo by pre mna nieco vhodnejsie?

    Dobrý deň,
    Azalia je vhodná. Pri kojení sú nízke hladiny hormonov, s tým súvisí suchosť a znížená chuť. Až 20% žien má bolesti pri styku ešte rok po porode.
    Stav sa postupne zlepší. Hojeniu možno pomocť estrogénovými čípkami (Ovestin) a čípkami Cicatridina (kyselina hyalouronová).