• pôrod, alebo potrat?

    Dobrý deň, nechcem moc obšírne opisovať túto tému, ale zaujíma ma váš názor. v 25tt v tel matky odumrelo dieťatko následkom zlyhania srdiečka, berie sa toto ako pôrod, alebo ako potrat? Je v takomto prípade vystavený úmrtný list dieťatka je ho možné pochovať? Je normálne, ak matka dala priezvisko dieťaťu po otcovi, hodci on s tým nesúhlasil, lebo nebol presvedčený o otcovstve?
    Ďakujem.

    Dobrý deň,
    toto sú príliš náročné otázky. Závisí na hmotnosti plodu a na prianí rodičov. Ak sa dieťa narodilo mrtve a nevážilo viac ako kilo tak sa to berie ako potrat.
    Matka nemože dať priezvisko iné ako má ona, ak na to nemá doklady, podpísané otcom.