• trombocytopenia a problemy s tym spojene

    dobry vecer mam taky problem alebo skor dilemu pomozte mi ju vyriesit ake nasledky by som mala pri pohlavnom styku s niekym ak mam trombocytopeniu a trombocity mam tak ako kedy od 20 do 58 tisic a mam ju uz priblizne 4 roky mohlo by sa mi nieco stat menstruaciu mam pravidelne vzdy 7 dni a vobec moc nekrvacam mohlo by sa mi pri tom nieco stat lebo sa hovori ze panenska blana sa pretrhne a trosku dievca krvaca tak ako to je ?

    Dobrý deň,
    nemusíte sa báť, pri trombocytopénii dochádza ku krvácavosti pri trombocytoch pod 30 a to nie vždy. Určite z porušenej panenskej blany nevykrvácate.
    Inak určite je potrebná antikoncepcia, tehotnosť pri trombocytopénii musí byť plánovaná a prísne sledovaná hematologom.