• RH negativ a Rhega

    Dobry den p.doktor,

    V lete tohto roku som mala spontanny potrat v 5.tyzdni. Bola som aj hospitalizovana, pre podozrenie na mimomater.tehotenstvo. To sa nastastie nepotvrdilo. Pred odchodom z nemocnice mi pichli injekciu rhega, kedze ja som RH neg. a manzel RH poz.Moja otazka znie: ak by sa v buducnosti potrat opakoval (ci uz spontanny alebo MA - co dufam samozrejme, ze sa nestane), musim znova dostat uvedenu injekciu? Vzdy som si myslela, ze sa podava az po porode, v pripade, ze je dieta RH poz., kedze ja som RH neg. Musi sa teda davat aj po prekonanom potrate? Vtedy som sa na to zabudla opytat.
    Dakujem za odpoved.

    Dobrý deň,
    podanie Rhegy je na 100%bezpečné a preto sa podáva aj v prípadoch, kedy je potreba podania pochybná. V 5. týždni ešte nie je plne rozvinutá plne krvotvorba plodu a podanie Rhegy nemusí byť nutné, ale určite neušdkodí. Podáva so spravidla po potrate staršom ako 8 týždňov ale podanie skor určite nie je naškodu.