• maličký plod

    Zdravím p. doktor - som v 29. tt a som bola v 28. týždni v poradni. Skôr som Vám písala, že už od 19. tt mi doktorka tvrdila, že mám malý plod. Teraz v 28tt mi vravela, že hlavička bábätka zaostáva v raste 4 týždne a nožičky 2 týždne. Mne sa to nezdá, lebo brucho mám také veľké ako 2 týždne pred pôrodom a kopance dieťaťa sú fakt silné. Tak mi kázala brať magne B6 a mám prísť o 2 týždne na ultrazvuk a ak dieťa nedorastie, tak ma pošle na infúzie. Ja som však bola na vyšetrení u inej doktorky v inom meste a tá mi zrobila dôkladné ultrazv. vyšetrenie a vravela mi, že dieťa je úplne v poriadku a že je také veľké aké má byť, že vraj vôbec v ničom nezaostáva v raste. Tak ja teraz neviem, čo robiť, lebo si myslím, že ten magnezium za 2 týždne nezrobí žiadné zázraky a ak sa zase bude zdať doktorke malý plod, tak ma na tie infúzie pošle. Lenže ja tam nechcem ísť, keďže dieťa je v poriadku a nepotrebujem to. Ak má tam náhodou pošle, tak tie infúzie dieťatku neuškodia??? Ja neviem, či tá moja doktorka má dajaký vadný ultrazvuk alebo čo. Môžem počas tehotenstva si od nej vziať kartu a prestúpiť k inej doktorke?? Poraďte mi, čo mám robiť, lebo nechcem, aby niekto spôsobil pre neznalosť, alebo nekvalitné stroje môjmu dieťaťu viac škody ako osohu. Ďakujem Vám za radu

    Dobrý deň,
    ak v 28. týždni zaostáva hlavička mesiac, tak niečo je veľmi zlé, buď je nesprávne spočítaný termín, alebo sa jedná o nejakú najskor genetickú vadu a je potrebné dokladné ultrazvukové vyšetrenie na vyššom pracovisku.