• Zmrazenie krčka maternice

    Dobrý večer p. doktor,

    na základe opakovanej cytológie, boi u mňa potvrdené ľahké dysplastické zmeny na krčku maternice, bez patologických zmien. Pri vyšetrení mi lekár tiež diagnostikoval eróziu na krčku maternice. Kedže som kvôli predčasnému skracovaniu krčka maternice mala predtým dve rizikové tehotenstvá, ďalšie dieťa neplánujeme. Môj lekár mi odporučil zmrazenie krčka maternice tekutým dusíkom. Dočítala som sa však, že táto metóda sa používa len zriedkavo, môžte mi povedať prečo? Je málo účinná? Bola by podľa vás vhodnejšia iná metóda?

    Dobrý deň,
    zmrazovanie má nevýhodu, že nedáva spoľahlivé histologické výsledky. Cytologia nie je úplne presná a určite by Vám mala byť odobraná biopsia krčka. Buď priamo z viditeľnej lézie, alebo sa urobí elektrokonizácia.