• cystická fibróza

    Dobrý deň pán doktor. Mojej sestre sa pred pár dňami narodilo bábätko a žiaľ sa pri vyšetrení prišlo na to, že má CF. To znamená že nosičom je aj moja sestra. Ja už jedno dieťa mám (dvojročného syna, ktorý je zatiaľ zdravý a pediatrička ma upokojila, že nie je dôvod ho ani testovať lebo doteraz nevykazuje žiadne príznaky CF), ale ešte jedno plánujeme a tak sa chcem opýtať, či je potrebné, aby som absolvovala aj ja nejaké vyšetrenie či som nosičom CF. Dá sa CF zistiť už v prenatálnom vývoji? Ďakujem za odpoveď.

    Dobrý deň,
    sestra aj jej partner sú nosiči. Je možné, že aj vy ste nosička, závisí na tom, či u sestry to vzniklo samo alebo to získala od rodičov.
    Myslím, že je možné, aby ste sa vy aj partner dali otestovať na nosičstvo.