• pozitivny skrining

    Dobry večer pan doktor mam na Vas zopar otazok.Robili mi tripletest a mam taketo vysledky.Vek matky-34rokov,Gestačny vek v datume odberu16/2-podla udajov.15/0podlaUZV.MS-AFP 22,34ng/ml. uE3hodnota 0,47ng/ml Total hcg 33,380kiu/L. Vysledok skriningu pozitivny,zvyšene riziko Downovho syndromu 1v100(v termine)RizikoNTD1v5300.poznamka riziko DSlen z veku matky 1v420.Na 3D-ultrazvuk som objednana až o dva tyždne.Podla Vas je tam nejake riziko,alebo to udavaju len fixne mam 34r.prve tehot.sa skončilo v 21tt-boli to trigeminy,druhe-mam zdravu dcerku 2r.a teraz je to tretie.poprosim o Vaš nazor ohladom vysledkov.´DAKUJEM jana

    Dobrý deň,
    u Vás je riziko Downovho syndromu pomerne vysoké a určite by som zvážil amniocentézu a odber plodovej vody. Z hladiska veku je riziko 1:420 ale z výsledkov je vyššie 1:100.