• kiahne, vitamíny

    Dobrý deň, pán doktor.
    Dala som si syna zaočkovať proti ovčím kiahňam, lebo ja som ich nemala (aspoň o tom neviem) a syn ako reakciu na očkovanie dostal pár vyrážok (inak je úplne v pohode). Teraz sa obávam, že to od neho môžem dostať (je to málo pravdepodobné ale predsa) a zároveň ale plánujeme s mužom druhé bábo. Napchávam sa už druhý mesiac drahými vitamínmi (Femibion 800) a tak by som nechcela dlho čakať na tehotenstvo (pred 3 a pol mesiacmi som mala missed abort a už mám 38rokov).
    Myslíte, že sa môžeme teraz snažiť a ak prídu kiahne a zároveň otehotniem, tak vírus plod celkom zničí alebo si ho nevšimne?
    A ešte k tým vitamínom: Mohla by som zmeniť užívanie Femibionu na CalibrumBabyplan/Calibrum mami? Rozmýšľam, či si telo nezvyklo na iný typ podávania kyseliny listovej (z Femibionu) a či by vedelo potom spracovať zase iný typ (z Calibra). Pri prvom tehotenstve som brala len Calibrum a všetko bolo v poriadku a aj syn je zdravý. Dôvod zmeny by bol u mňa len finančný. Femibion mi odporučila moja gynekologička po tom aborte.
    Prepáčte, ak sa hlúpo pýtam, ale tieto otázky ma trápia.
    Ďakujem pekne za odpoveď.
    Julia

    Dobrý deň,
    kiahne sa očkujú živou ale veľmi oslabenou vakcínou, ktorá sa medzi ľuďmi prakticky neprenáša, preto sa nemusíte stresovať a možete pokojne otehotnieť.
    Moj názor na vitamínové preparáty je jednoznačný, nie sú potrebné, stačí vyvážená strava.