• Cestovanie Chicago - Mexico

    Dobry vecer pan Dr.,

    nebola som este u svojho gynekologa, pretoze ma dovolenku. Pred dvoma tyzdnami som zistila na zaklade tehotenskeho testu ze som tehotna. Neviem vsak presne, v ktorom som tyzdni, avsak den poslednej menstruacie som mala 1.6:2009. Od januara mame zaplatenu dovolenku do USA, v termine od 30.10 do 20.11:2009. Chcem sa preto spytat, aky je Vas nazor na cestovanie, kedze letime s prestupom a let z Nemecka do USA trva cca 11-12 hodin. Zatial sa citim v poriadku. Dakujem.

    Dobrý deň,
    na cestovanie lietadlom v tehotnosti nie sú jednotné názory. Ja osobne sa nazdávam, že do 25. týždňa je cestovanie bezpečné. Vhodné je, aby ste si dala kompresné punčochy, potrebné sú prechádzky počas letu a prípadadne cvičenie nohami. Niektorý gynekologiva doporučujú malé dávky aspirínu pred odletom.