• hor.profil

    Dobry den. Robili mi hormonalny profil lebo spinim.Bolo to brane na 20 den cyklu a vysiel mi vysoky estradiol. Doktorka mi nevedela vysvetlit ze preco je taky vysoky,ze sa o tom musi poradit s inym doktorom... A ja teraz neviem ci je to zle alebo nie ze mam hodnoty nad priemer. A este sa chcem spytat na kolky den cyklu sa ma odoberat krv na progesteron. Kedze spinim pred menstruaciou. Dakujem za odpoved

    Dobrý deň,
    tak to je dobré, naberú sa úplne zbytočne odbery a potom sa nevie čo s nimi, typický obraz pre naše zdravotníctvo.
    Samozrejme, že máte vyšší estrogén, lebo to sú iba priemerné hodnoty a nič nehovoria, hladina estrogénov sa mení každú chvíľu.
    špinenie pred menštruáciou je zrejme dosledkom nedostatočnosti žltého telieska a vhodné je doplniť gestagény.