• Mozem otehotniet aj ked...

    Dobry den,chcela som sa vas opytat,mam 20rokov a od7rokov som bola liecena na astmu nemala som sice zachvaty ale horsie dychanie ktore bolo spojene s piskanim priedusiek a tak,neskor som sa vyliecila a choroba ustupila neberiem ziadne lieky a este zhruba pred rokom mi povedala moja doktorka ze mam zlu zrazanlivost krvi ale nedala mi ziadne lieky a povedala nech navstivim alergologicku a nech jem hlavkovu kapustu,hm no neviem s tou kapustou heh.ale moja otazka smeruje ak by som otehotnela mohol by sa mi zhorsit stav obcas sa mi tako dycha ale to preto lebo fajcim a chcem prestat ale kdesi som citala ze ak zena je vo vyssom stadiu tehotenstva sa jej tazko dycha lebo ju plod tlaci,v mojom pripade teda neviem a ked mam tu zrazanlivost krvi mozu nastat komplikacie pri porode?????dakujem za vasu odpoved pekny den

    Dobrý deň,
    AKO ASTMATIČCKA NESMIETE FAJČIŤ !!!!!!!
    Inak v tehotnosti sa zvykne astma dokonca vylepšiť. Pred otehotnením by bolo vhodné spirometrické vyšetrenie, predpokladám však, že bude v poriadku.
    A čo sa týka toho zrážania krvi - neviem, čo mala doktorka na mysli, ale ak máte poruchu zrážania, je dobré o tom vedieť pred tehotnosťou, hlavne zistiť o akú poruchu ide.