• suspektná hypotrophia

    Dobrý deň pán doktor. Prosím Vás o vysvetlenie. Totiž moja kamarátka porodila v decembri 2008 sekciou pre KP. Celé tehotenstvo jej lekári tvrdili, že bábätko je veľmi maličké a 3x ležala v nemocnici s diagnózou suspektná hypotrofia (prepáčte, neviem presne ako sa to píše), kde jej bolo infúziami podávené magnezium. Dcérka sa jej narodila s hmotnosťou 3630 kg a 53 cm. Teda moja otázka znie, je takého bábätko naozaj maličké? Aké sa majú potom tie deti rodiť? Alebo to bol len omyl, nepresnosť merania pri ultrazvukovom vyšetrení? Alebo len nepochopila presne diagnózu a nejedná sa o veľkosť plodu. Čo vlastne znamená tá diagnóza - hypotrophia?

    Dobrý deň,
    nie je.
    Ide o to, že ultrazvukové tabuľůky sú robené pre deti, ktoré sú hlavičkou a ak sú zadočkom tak rozmery zvyknú nesedieť.
    Liečili a hospitalizovali ju omylom, i keď samozrejme magnézium hypotrofiu nelieči.
    Takže záverom, napriek liečbe a hospitalizácii porodila krásne zdravé dieťa.